1130-392K-RC
Bourns
High Current RF Choke Bobbin Core 3.9mH 10% 1KHz Ferrite 1A 1.67Ohm DCR RDL
Description +
Search Keywords: 1130392KRC
  • Part No:
    1130-392K-RC
  • Inductance:
    3.9 mH
  • Lead Pitch:
    19.05 mm
  • Tolerance:
    10 %
  • Maximum DC Resistance:
    1.67 Ohm
  • Maximum DC Current:
    1 A