1130-220K-RC
Bourns
High Current RF Choke Bobbin Core 22uH 10% 1KHz Ferrite 13.5A 11mOhm DCR RDL
Description +
Search Keywords: 1130220KRC
  • Part No:
    1130-220K-RC
  • Inductance:
    22 uH
  • Lead Pitch:
    20.07 mm
  • Tolerance:
    10 %
  • Maximum DC Resistance:
    11 mOhm
  • Maximum DC Current:
    13.5 A