1130-1R2M-RC
Bourns
High Current RF Choke Bobbin Core 1.2uH 20% 1KHz Ferrite 21A 3mOhm DCR RDL
Description +
Search Keywords: 11301R2MRC
  • Part No:
    1130-1R2M-RC
  • Inductance:
    1.2 uH
  • Lead Pitch:
    20.32 mm
  • Tolerance:
    20 %
  • Maximum DC Resistance:
    3 mOhm
  • Maximum DC Current:
    21 A