1130-152K-RC
Bourns
High Current - RF Choke - Bobbin Core - 1.5mH - 1KHz - Ferrite 2A - 518 mOhm.
Description +
Search Keywords: 1130152KRC
  • Part No:
    1130-152K-RC
  • Inductance:
    1.5 mH
  • Lead Pitch:
    19.05 mm
  • Tolerance:
    10 %
  • Maximum DC Resistance:
    518 mOhm
  • Maximum DC Current:
    2 A