1120-681K-RC
Bourns
High Current RF Choke Bobbin Core 680uH 10% 1KHz Ferrite 1.6A 430mOhm DCR RDL
Description +
Search Keywords: 1120681KRC
  • Part No:
    1120-681K-RC
  • COO:
    CN
  • Inductance:
    680 uH
  • Lead Pitch:
    15.24 mm
  • Tolerance:
    10 %
  • Maximum DC Resistance:
    430 mOhm
  • Maximum DC Current:
    1.6 A