1120-470K-RC
Bourns
High Current RF Choke Bobbin Core 47uH 10% 1KHz Ferrite 5.5A 35mOhm DCR RDL
Description +
Search Keywords: 1120470KRC
  • Part No:
    1120-470K-RC
  • COO:
    TW
  • Inductance:
    47 uH
  • Lead Pitch:
    15.75 mm
  • Tolerance:
    10 %
  • Maximum DC Resistance:
    35 mOhm
  • Maximum DC Current:
    5.5 A