1120-152K-RC
Bourns
High Current RF Choke Bobbin Core 1.5mH 10% 1KHz Ferrite 800mA 1.26Ohm DCR RDL
Description +
Search Keywords: 1120152KRC
  • Part No:
    1120-152K-RC
  • Inductance:
    1.5 mH
  • Lead Pitch:
    15.24 mm
  • Tolerance:
    10 %
  • Maximum DC Resistance:
    1.26 Ohm
  • Maximum DC Current:
    800 mA