1120-151K-RC
Bourns
High Current RF Choke Bobbin Core 150uH 10% 1KHz Ferrite 4A 98mOhm DCR RDL
Description +
Search Keywords: 1120151KRC
  • Part No:
    1120-151K-RC
  • Inductance:
    150 uH
  • Lead Pitch:
    15.75 mm
  • Tolerance:
    10 %
  • Maximum DC Resistance:
    98 mOhm
  • Maximum DC Current:
    4 A