1120-102K-RC
Bourns
High Current RF Choke Bobbin Core 1mH 10% 1KHz Ferrite 1A 818mOhm DCR RDL
Description +
Search Keywords: 1120102KRC
  • Part No:
    1120-102K-RC
  • Inductance:
    1 mH
  • Lead Pitch:
    15.24 mm
  • Tolerance:
    10 %
  • Maximum DC Resistance:
    818 mOhm
  • Maximum DC Current:
    1 A