1110-8R2M-RC
Bourns
High Current RF Choke Bobbin Core 8.2uH 20% 1KHz Ferrite 9A 9mOhm DCR RDL
RoHS Compliant
BULK Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: 11108R2MRC
  • Supplier:
    Bourns
  • Part No:
    1110-8R2M-RC
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    298
  • Inductance:
    8.2 uH
  • Type:
    High Current RF Choke
  • Impedance:
    N/A
  • Lead Pitch:
    13.97 mm
  • Tolerance:
    20 %
  • Technology:
    Bobbin Core
  • Maximum DC Resistance:
    9 mOhm
  • Maximum DC Current:
    9 A