1110-3R3M-RC
Bourns
High Current RF Choke Bobbin Core 3.3uH 20% 1KHz Ferrite 9A 5mOhm DCR RDL
Description +
Search Keywords: 11103R3MRC
  • Part No:
    1110-3R3M-RC
  • Inductance:
    3.3 uH
  • Lead Pitch:
    13.97 mm
  • Tolerance:
    20 %
  • Maximum DC Resistance:
    5 mOhm
  • Maximum DC Current:
    9 A