1110-391K-RC
Bourns
High Current RF Choke Bobbin Core 390uH 10% 1KHz Ferrite 1A 460mOhm DCR RDL
Description +
Search Keywords: 1110391KRC
  • Part No:
    1110-391K-RC
  • Inductance:
    390 uH
  • Lead Pitch:
    11.94 mm
  • Tolerance:
    10 %
  • Maximum DC Resistance:
    460 mOhm
  • Maximum DC Current:
    1 A