1110-390K-RC
Bourns
High Current RF Choke Bobbin Core 39uH 10% 1KHz Ferrite 4A 46mOhm DCR RDL
Description +
Search Keywords: 1110390KRC
  • Part No:
    1110-390K-RC
  • Inductance:
    39 uH
  • Lead Pitch:
    13.46 mm
  • Tolerance:
    10 %
  • Maximum DC Resistance:
    46 mOhm
  • Maximum DC Current:
    4 A