1110-151K-RC
Bourns
High Current RF Choke Bobbin Core 150uH 10% 1KHz Ferrite 1.6A 181mOhm DCR RDL
RoHS Compliant
BULK Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: 1110151KRC
  • Supplier:
    Bourns
  • Part No:
    1110-151K-RC
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    298
  • Inductance:
    150 uH
  • Type:
    High Current RF Choke
  • Impedance:
    N/A
  • Lead Pitch:
    12.7 mm
  • Tolerance:
    10 %
  • Technology:
    Bobbin Core
  • Maximum DC Resistance:
    181 mOhm
  • Maximum DC Current:
    1.6 A