- 6187R10KL1.0LF
6187R10KL1.0LF
BI Technologies/TT Electronics
Res Conductive Plastic POT 10K Ohm 10% 1W 1(Elec)/1(Mech)Turn 6.34mm (22.23 X 36.4mm) Turret Panel Mount
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Search Keywords: 6187R10KL10LF
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:BI Technologies/TT Electronics
Part No:6187R10KL1.0LF
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8533408050
COO:MX
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
1 -
Mounting:Panel Mount
Number of Turns:1(Elec),1(Mech) Turns
Termination Style:Solder
Power Rating:1 W
Resistance Value:10 KOhm
Tolerance:10 %
Temperature Coefficient:-400 ppm/°C
Dimension:36.4 x 22.23 mm
Operating Temperature:-65 to 125 °C