- P270-SF21R10K
P270-SF21R10K
BI Technologies/TT Electronics
Res Conductive Plastic POT 10K Ohm 10% 2W 1(Elec)/1(Mech)Turn 6.35mm (36.5 X 26.67 X 36.56mm) Solder Lug Panel Mount
Datasheet Accessories
RoHS Compliant
Discontinued & Replaced
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Search Keywords: P270SF21R10K
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:BI Technologies/TT Electronics
Part No:P270-SF21R10K
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8533408050
COO:CN
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
120 -
Mounting:Panel Mount
Number of Turns:1(Elec),1(Mech) Turns
Termination Style:Solder
Power Rating:2 W
Resistance Value:10 KOhm
Tolerance:10 %
Temperature Coefficient:N/A
Dimension:36.5 x 26.67 x 36.56 mm
Operating Temperature:-55 to 120 °C