- 84WR500LF
84WR500LF
BI Technologies/TT Electronics
Res Cermet Trimmer 500 Ohm 10% 0.25W(1/4W) 12(Elec)Turn 1.78mm (6.35 X 6.36 X 8.51mm) Gull Wing SMD Tube
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Tube Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Search Keywords: 84WR500LF
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:BI Technologies/TT Electronics
Part No:84WR500LF
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8533408050
COO:MX
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
50 -
Mounting:Surface Mount
Number of Turns:12(Elec) Turns
Termination Style:Gull Wing
Power Rating:0.25 (1/4) W
Resistance Value:500 Ohm
Tolerance:10 %
Temperature Coefficient:±100 ppm/°C
Dimension:6.35 x 6.36 x 8.51 mm
Operating Temperature:-65 to 150 °C