- 8146R10KL.25
8146R10KL.25
BI Technologies/TT Electronics
Res POT 10K Ohm 10% 2W 10(Elec)/10(Mech)Turn 6.35mm (39.67 X 22.23 X 26.99mm) Turret Panel Mount
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Search Keywords: 8146R10KL25
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:BI Technologies/TT Electronics
Part No:8146R10KL.25
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8533310000
COO:MX
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
10 -
Mounting:Panel Mount
Number of Turns:10(Elec),10(Mech) Turns
Termination Style:Turret
Power Rating:2 W
Resistance Value:10 KOhm
Tolerance:10 %
Temperature Coefficient:±50 ppm/°C
Dimension:39.67 x 22.23 x 26.99 mm
Operating Temperature:-55 to 125 °C