Search Keywords: 72PXR10KLF
  • Part No:
    72PXR10KLF
  • RoHS:
    Yes
  • Resistance Value:
    10 KOhm
  • Tolerance:
    10 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C
  • Dimension:
    9.53 x 10.06 x 4.75 mm
  • Operating Temperature:
    -55 to 125 °C