- 23BR10KLFTR
23BR10KLFTR
BI Technologies/TT Electronics
Res Cermet Trimmer 10K Ohm 20% 0.25W(1/4W) 1(Elec)/1(Mech)Turns 2.6mm (5 X 6.5 X 2.8mm) Gull Wing SMD T/R
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Reel Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Search Keywords: 23BR10KLFTR
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:BI Technologies/TT Electronics
Part No:23BR10KLFTR
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8533408050
COO:TW
ECCN:EAR99
Reel Pack:
500 -
Mounting:Surface Mount
Number of Turns:1(Elec),1(Mech) Turns
Termination Style:Gull Wing
Power Rating:0.25 (1/4) W
Resistance Value:10 KOhm
Tolerance:20 %
Temperature Coefficient:±100 ppm/°C
Dimension:5 x 6.2 x 2.54 mm
Operating Temperature:-55 to 125 °C