- SFD550-12BG
SFD550-12BG
Bel Power Solutions
DC/DC Power Supply Single-OUT 12V 45A 550W
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Discontinued
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Search Keywords: SFD55012BG
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:Bel Power Solutions
Part No:SFD550-12BG
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8504407012
COO:CN
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
1 -
Number of Outputs:1
Input Voltage:-40 to -75 V
Mounting:Rack
Dimension:337.08 x 78 x 39.9 mm