PFC500-1048FG
Bel Power Solutions
AC/DC Converter 48V 500W
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
AC/DC Converter 48V 500W
Search Keywords: PFC5001048FG
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Bel Power Solutions
  • Part No:
    PFC500-1048FG
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    SK
  • ECCN:
    EAR99
    1
  • AC Input Voltage:
    85 to 264 V
  • Dimension:
    288.6 x 127 x 63.5 mm