The FNP600-12G is a 600W AC-DC power factor corrected (PFC) front-end power supply that delivers a nominal 12 VDC output.
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: FNP60012G
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Bel Power Solutions
  • Part No:
    FNP600-12G
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    5
  • DC Input Voltage:
    N/A
  • Dimension:
    298.2 x 83.8 x 40.6 mm
  • AC Input Voltage:
    90 to 264 V