20IMX35D05D05-8G
Bel Power Solutions
Quad Output DC-DC Converter - 35W - Input: 9 to 36 VDC - Output: 5/5/5/5 VDC - -40 to 85°C - Thru Hole - RoHS
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: 20IMX35D05D058G
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Bel Power Solutions
  • Part No:
    20IMX35D05D05-8G
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    SK
  • ECCN:
    EAR99
    12
  • Dimension:
    47.8 x 72.8 x 8.9 mm