K104K15X7RF53L2
BC Components
Cap Ceramic 0.1uF 50V X7R 10% Radial 2.5mm 125°C Bulk
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Bulk Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: K104K15X7RF53L2
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    BC Components
  • Part No:
    K104K15X7RF53L2
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    1
  • Capacitance Value:
    0.1 uF
  • Voltage:
    50 VDC
  • Package/Case:
    N/R
  • Tolerance:
    10 %