UNDK30U9103/S14
Baumer Electric
Proximity Sensor Ultrasonic 100cm 15V to 30VDC
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: UNDK30U9103S14
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Baumer Electric
  • Part No:
    UNDK30U9103/S14
  • Alias/AKA:
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • ECCN:
    EAR99
    1
  • Type:
    Ultrasonic10994
  • Sensing Distance:
    1000 mm
  • Mounting:
    Screw
  • Output Type:
    N/A
  • Dimension:
    31.1 x 30 x 7610966mmmm
  • Response Frequency:
    240000 Hz
  • Operating Temperature:
    -10 to 60 °C
  • Terminal Type:
    Connector10993
  • Typical Operating Supply Voltage:
    18,24 V