- L22ED01-3E11
L22ED01-3E11
BACO Controls, Inc.
22mm Red 40mm Mushroom Push-Turn Black Bezel w/ 1 NO 1 NC, 3 Pos Clip
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Non-Compliant
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Search Keywords: L22ED013E11
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:BACO Controls, Inc.
Part No:L22ED01-3E11
Unit of Measure:Per Each
RoHS:No
HTS:8536509035
COO:FR
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
1 -
Actuator Diameter:25.7 mm
Actuator Color:Red
Pole Throw Configuration:DPST
Illumination Type:N/R
Illumination Color:N/R
Maximum AC Voltage Rating:600 V
Maximum DC Voltage Rating:N/A
Maximum Current Rating:10 A