L06033R9CGSTR
AVX
Inductor RF Chip Thin Film Multilayer 3.9nH 0.2nH 450MHz 25Q-Factor Ceramic 500mA 120mOhm DCR 0603 T/R
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Non-Compliant
Reel Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: L06033R9CGSTR
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    AVX
  • Part No:
    L06033R9CGSTR
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    No
  • HTS:
  • ECCN:
    EAR99
    1
  • Inductance:
    3.9 nH
  • Type:
    RF Chip
  • Impedance:
    N/A
  • Tolerance:
    0.2 nH
  • Technology:
    Thin Film Multilayer
  • Maximum DC Current:
    500 mA
  • Maximum DC Resistance:
    120 mOhm
  • Operating Temperature:
    -55 to 125 °C