CDR31BP471BJWS
AVX
Cap Ceramic 470pF 100V BP 5% SMD 0805 (0.001%FR) 125°C Bulk
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: CDR31BP471BJWS
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    AVX
  • Part No:
    CDR31BP471BJWS
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • ECCN:
    EAR99
    1
  • Capacitance Value:
    470 pF
  • Voltage:
    100 VDC
  • Package/Case:
    0805
  • Tolerance:
    5 %