1812CA392JAT1A
AVX
Cap Ceramic 0.0039uF 600V/630V C0G 5% SMD 1812 125°C T/R
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Discontinued
Reel Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: 1812CA392JAT1A
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    AVX
  • Part No:
    1812CA392JAT1A
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • ECCN:
    EAR99
    1
  • Capacitance Value:
    0.0039 uF
  • Voltage:
    600,630 VDC
  • Package/Case:
    1812
  • Tolerance:
    5 %