06035U5R1CAT2A
AVX
Cap Ceramic 5.1pF 50V C0G 0.25pF SMD 0603 125°C T/R
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Reel Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: 06035U5R1CAT2A
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    AVX
  • Part No:
    06035U5R1CAT2A
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • ECCN:
    EAR99
    1
  • Capacitance Value:
    5.1 pF
  • Voltage:
    50 VDC
  • Package/Case:
    0603
  • Tolerance:
    0.25 pF