LEDWCD040S070PS
Autec Power Systems
AC/DC LED Pwr Sply - Const Curr - 40W - Fixd: 61 Vdc (OC) @ 700mA - Dim: 1-10 Vdc/Resist
Description +
Search Keywords: LEDWCD040S070PS
  • Part No:
    LEDWCD040S070PS
  • Dimming:
    1 to 10 Vdc/Resistance
  • Maximum Output Power:
    40 W
  • Output Voltage Range:
    18.0 to 54.0 Vdc
  • Maximum Output Current:
    700 mA (0.7 A)
  • Operating Temperature:
    -20 to 60 °C