LEDWCD035S070ST
Autec Power Systems
AC/DC LED Pwr Sply - Const Curr - 35W - Fixd: 56 Vdc (OC) @ 700mA - Dim: 1-10 Vdc/Resist
Description +
Search Keywords: LEDWCD035S070ST
  • Part No:
    LEDWCD035S070ST
    Yes
  • HTS:
  • Output Type:
    Fixed, Dimmable
  • Dimming:
    1 to 10 Vdc/Resistance
  • Maximum Output Power:
    35 W
  • Output Voltage Range:
    17.0 to 50.0 Vdc
  • Maximum Output Current:
    700 mA (0.7 A)
  • Operating Temperature:
    -35 to 55 °C