- AWH-40G-0232-T
AWH-40G-0232-T
Assmann WSW Components
Conn Ejector Header HDR 40 POS 2.54mm Solder ST Top Entry Thru-Hole
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
TUBE Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Search Keywords: AWH40G0232T
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:Assmann WSW Components
Part No:AWH-40G-0232-T
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8536694040
COO:CN
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
60
Product Guides
Price Match Guarantee
We’ll meet or beat any authorized competitor’s published price for this part.
In Stock:
54
Ships today, if you order in
Buy all 54 in-stock or the regular minimum order quantity of 60