AWH-40G-0222-IDC
Assmann WSW Components
Header - Male Pin - 40 Positions - 2 Rows - 0.100" (2.54mm) Pitch - 1A - Feed Through - Ribbon Cable Wire Type - IDC Terminati ...
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Header - Male Pin - 40 Positions - 2 Rows - 0.100" (2.54mm) Pitch - 1A - Feed Through - Ribbon Cable Wire Type - IDC Termination - Panel Mount - Gray.