- AW127-20/G-T
AW127-20/G-T
Assmann WSW Components
Conn Socket Strip SKT 20 POS 2.54mm Solder ST Thru-Hole
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Search Keywords: AW12720GT
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:Assmann WSW Components
Part No:AW127-20/G-T
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8536694040
COO:CN
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
5000 -
Type:Socket Strip
Body Orientation:Straight
Gender:SKT
Mounting:Through Hole
Pitch:2.54 mm
Number of Contacts:20
Maximum Voltage Rating:150,100 VDC|VAC
Maximum Current Rating:3/Contact A
Termination Method:Solder
Operating Temperature:-55 to 125 °C