- AR24-HZL/7-TT
AR24-HZL/7-TT
Assmann WSW Components
Conn DIP Socket SKT 24 POS 2.54mm Solder ST Thru-Hole Tube
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Search Keywords: AR24HZL7TT
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:Assmann WSW Components
Part No:AR24-HZL/7-TT
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8536694040
COO:CN
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
4800 -
Type:DIP Socket
Body Orientation:Straight
Mounting:Through Hole
Gender:SKT
Pitch:2.54 mm
Number of Contacts:24
Maximum Voltage Rating:150,100 VDC|VAC
Maximum Current Rating:3/Contact A
Operating Temperature:-55 to 125 °C