AM80A-048L-050F40
Artesyn / Advanced Energy
Module DC-DC 48VIN 1-OUT 5V 40A 240W 22-Pin
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: AM80A048L050F40
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Artesyn / Advanced Energy
  • Part No:
    AM80A-048L-050F40
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • ECCN:
    EAR99
    1
  • Dimension:
    116.8 x 61 x 12.7 mm