A72EF2100AA00J
Arcotronics America
Cap Film 0.01uF 100V PP 5% (5 X 11mm) Axial 105°C Bulk
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: A72EF2100AA00J
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Arcotronics America
  • Part No:
    A72EF2100AA00J
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • ECCN:
    EAR99
    1
  • Dielectric:
    PP
  • Voltage:
    100,63 VDC|VAC
  • Capacitance Value:
    0.01 uF
  • Tolerance:
    5 %
  • Mounting:
    Through Hole
  • Termination Style:
    Axial
  • Size:
    5 x 11 mm