Q8P6BYYRG28E
APEM Inc.
Panel Mount LED Indicator - 8mm - Bi-Color Red/Green - 28VDC @ 20mA - Prominent - Black Bezel - Pins - IP67
Description +
Search Keywords: Q8P6BYYRG28E
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    APEM Inc.
  • Part No:
    Q8P6BYYRG28E
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    GB
  • ECCN:
    EAR99
    25
  • Color:
    Green/Red
  • Dimension:
    17.6 x 11.54 x 10 mm
Tools/3D Models +
Product Guides +
Price Match Guarantee
We’ll meet or beat any authorized competitor’s published price for this part.
In Stock: 5
Ships today, if you order in Buy all 5 in-stock or the regular minimum order quantity of 25