Q8P3CXXR12E
APEM Inc.
The Q8P3CXXR12E is an IP67-sealed, 8mm panel mount LED indicator with a prominent bright chrome bezel, wire terminals, and a f ...
Description +
The Q8P3CXXR12E is an IP67-sealed, 8mm panel mount LED indicator with a prominent bright chrome bezel, wire terminals, and a fixed red light operating at 12 VDC.
Search Keywords: Q8P3CXXR12E
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    APEM Inc.
  • Part No:
    Q8P3CXXR12E
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    GB
  • ECCN:
    EAR99
    25
  • Color:
    Red
  • Dimension:
    27.6 x 11.54 x 10 mm