Q16P1BXXSG02E
APEM Inc.
16mm dia panel mount indicator - Uni Color LED - Prominent Mount - Super Bright Green - 20mA - Solder Lug/Faston Terminals - P ...
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
16mm dia panel mount indicator - Uni Color LED - Prominent Mount - Super Bright Green - 20mA - Solder Lug/Faston Terminals - Plated Brass - Black - IP67
Search Keywords: Q16P1BXXSG02E
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    APEM Inc.
  • Part No:
    Q16P1BXXSG02E
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    GB
  • ECCN:
    EAR99
    25
  • Color:
    Green
  • Dimension:
    38.5 mm