Q16FP3BPXXG28E
APEM Inc.
16mm dia panel mount indicator - Uni Color LED - Flush Mount - Green - 28VDC - Wire Leads - Plastic - Black - IP67
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: Q16FP3BPXXG28E
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    APEM Inc.
  • Part No:
    Q16FP3BPXXG28E
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • ECCN:
    EAR99
    25
  • Dimension:
    30.6 x 21.93 x 19 mm