Q14P1CXXG06E
APEM Inc.
14mm dia panel mount indicator - Uni Color LED - Prominent Mount - Green - 6VDC - Solder Lug/Faston Terminals - Plated Brass - ...
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
14mm dia panel mount indicator - Uni Color LED - Prominent Mount - Green - 6VDC - Solder Lug/Faston Terminals - Plated Brass - Chrome - IP67
Search Keywords: Q14P1CXXG06E
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    APEM Inc.
  • Part No:
    Q14P1CXXG06E
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    GB
  • ECCN:
    EAR99
    25
  • Color:
    Green
  • Dimension:
    48.5 x 19.62 x 17 mm