Q14P1BXXB110E
APEM Inc.
The Q14P1BXXB110E is an IP67-sealed, 14mm panel mount LED indicator with a prominent black bezel, a fixed blue light, and a 11 ...
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
The Q14P1BXXB110E is an IP67-sealed, 14mm panel mount LED indicator with a prominent black bezel, a fixed blue light, and a 110 VAC operating voltage.
Search Keywords: Q14P1BXXB110E
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    APEM Inc.
  • Part No:
    Q14P1BXXB110E
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    GB
  • ECCN:
    EAR99
    25
  • Color:
    Blue
  • Dimension:
    48.5 x 19.62 x 17 mm