919-421P-71S12G
Amphenol RF
Conn MCX 0Hz to 12GHz 75Ohm Crimp ST Cable Mount PL Gold Single
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
BAG Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: 919421P71S12G
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Amphenol RF
  • Part No:
    919-421P-71S12G
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    1
  • Type:
    MCX3746
  • Impedance:
    75 Ohm
  • Operating Frequency:
    0 to 12 Hz to GHz
  • Gender:
    PL3733
  • Mounting:
    Cable Mount3738
  • Body Orientation:
    Straight3728
  • Terminate To:
    Belden 4855R Cable3744
  • Termination Method:
    Crimp3745
  • Operating Temperature:
    -65 to 165 °C