SLPRA16CPSB
Amphenol I/O
SurLok Plus® Gen 1.0 1000V DC Receptacle - 5.7mm Contact Dia. - 100A - 16mm² Cable Size - No Keyway - Sealed - Flange Mount - ...
RoHS Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
SurLok Plus® Gen 1.0 1000V DC Receptacle - 5.7mm Contact Dia. - 100A - 16mm² Cable Size - No Keyway - Sealed - Flange Mount - Black.