SLPPB35BSB
Amphenol I/O
SurLok Plus® Gen 1.0 1000V DC Right Angle Plug - 8.0mm Contact Dia. - 150A - 35mm² Cable Size - No Keyway - Sealed - Cable Mou ...
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
SurLok Plus® Gen 1.0 1000V DC Right Angle Plug - 8.0mm Contact Dia. - 150A - 35mm² Cable Size - No Keyway - Sealed - Cable Mount - Black.