SLPIRC85CPSR0
Amphenol I/O
SurLok Plus® Gen 1.0 1000V DC Receptacle - 10.3mm Contact Dia. - 300A - 85mm² Cable Size - 90° Keyway - Sealed - Flange Mount ...
RoHS Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
SurLok Plus® Gen 1.0 1000V DC Receptacle - 10.3mm Contact Dia. - 300A - 85mm² Cable Size - 90° Keyway - Sealed - Flange Mount - Red.