- D15S24A4GV00LF
D15S24A4GV00LF
Amphenol Communications Solutions (FCI)
Conn D-Subminiature SKT 15 POS 2.74mm Solder ST Thru-Hole 15 Terminal 1 Port
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
TRAY Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Search Keywords: D15S24A4GV00LF
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:Amphenol Communications Solutions (FCI)
Part No:D15S24A4GV00LF
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8536694040
COO:IN
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
150 -
Type:D-Subminiature
Body Orientation:Straight
Mounting:Through Hole
Gender:F
Termination Method:Solder
Shell Size:A
Number of Contacts:15
Contact Plating:Gold over Nickel
Operating Temperature:-55 to 125 °C
Product Guides
Product Changes
Price Match Guarantee
We’ll meet or beat any authorized competitor’s published price for this part.
In Stock:
24
Ships today, if you order in
Buy all 24 in-stock or the regular minimum order quantity of 150